Hallitus

Putexin hallitus valitaan vuosittain sääntömääräisessä syyskokouksessa, jossa kuka tahansa järjestön jäsen voi hakea hallituksen jäseneksi. Ehdokkaita ollessa useita, järjestetään suljettu lippuäänestys ehdokkaiden välillä.

Hallituksen jäsenillä on kullakin yksi tai kaksi omaa vastuualuettaan. Hallitus kokoontuu lukuvuoden aikana noin kerran viikossa suunnittelemaan ja toteuttamaan järjestön toimintaa.

Hallituksen saavutat sähköpostiosoiteesta putex-hallitus(at)lists.utu.fi ja kunkin vastuuhenkilön omasta sähköpostiosoitteestaan.

Hallitus 2021


Mirella Tuomisto
Puheenjohtaja
mirella.o.tuomisto@utu.fi


Elviira Tanninen
Varapuheenjohtaja, Logofest-vastaava, Alumnivastaava, Varainhankintavastaava
elatan@utu.fi


Minna Ilvonen
Sihteeri
mmilvo@utu.fi


Elli Peromaa
Taloudenhoitaja
elli.m.peromaa@utu.fi


Liinu Paajanen
Tapahtumavastaava
liinu.s.paajanen@utu.fi


Ellareeta Alatalo
Tapahtumavastaava, Tutorvastaava
ellareeta.a.alatalo@utu.fi


Salla Hannula
Liikunta- ja hyvinvointivastaava, Yhdenvertaisuusvastaava
samirh@utu.fi


Matleena Halla
Koulutuspoliittinen vastaava
matleena.m.halla@utu.fi


Irene Raunio
Vuosijuhlavastaava, Varainhankintavastaava
irene.i.raunio@utu.fi


Iina Myllymäki
Yritys- ja ulkosuhdevastaava
iina.m.myllymaki@utu.fi


Anna Salonen
Index-vastaava, Ympäristövastaava
arsalo@utu.fi


Ilona Tuokko
Tiedotus- ja markkinointivastaava
intuok@utu.fi